Science on Stage wyewoluował z Physics on Stage, który został zainicjowany w 2000 roku...[Historia festiwalu]
Co dwa lata podczas Europejskiego Festiwalu Science on Stage (European Science on Stage) każdy z 36 krajów członkowskich jest reprezentowany przez własną delegację nauczycieli STEM. Na rok przed festiwalem, Krajowy Komitet Organizacyjny ogłasza swoją wewnętrzną preselekcję. Projekty przygotowują i prezentują uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli, a Krajowe Jury wybiera spośród nich te najlepsze.
Formuła festiwalu „Nauczyciele Nauczycielom” (from teachers for teachers) zapewnia bogactwo koncepcji i żywą wymianę doświadczeń. Uczestnicy prezentują swoje najbardziej innowacyjne pomysły dydaktyczne swoim międzynarodowym kolegom na stoiskach, podczas warsztatów i prezentacji na scenie. Za każdym razem gospodarzem jest inny kraj, a wydarzenie gromadzi do 450 nauczycieli STEM. Jest to dotąd największa inicjatywa w zakresie edukacji nauk ścisłych i przyrodniczych, jaką kiedykolwiek podjęto w Europie, i w istocie wyjątkowa również na świecie.
Ogólnopolski festiwal tradycyjnie odbywa się na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu i jest także podstawą do wyłonienia delegacji polskich nauczycieli na Europejski Festiwal Science on Stage.
upowszechnianie nauki i ukazanie wkładu STEM w budowanie wiedzy społeczeństwa o otaczającym nas świecie,
uświadomienie uczestnikom festiwalu roli STEM w rozwoju nowoczesnych technologii,
przedstawienie innowacyjnych sposobów nauczania, wymiana doświadczeń i nawiązywanie współpracy pomiędzy nauczycielami,
zademonstrowanie ciekawych i kreatywnych działań uczniów dotyczących zdobywania wiedzy z zakresu STEM.
STEM (ang. science, technology, engineering, and mathematics education) to nauki ścisłe i przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka), technologia, inżynieria, sztuka i matematyka (oraz informatyka)
Copyright © 2014-2023 NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - SCIENCE ON STAGE POLSKA.
Webdesign M&J Latosińskie. All rights reserved. Polityka prywatności. | Deklaracja dostępności