NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - Science on Stage

POLSKA STRONA EUROPEJSKIEJ SIECI

PARTNERZY
Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze Na Scenie 7”

PATRONAT HONOROWY

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7” 

Science on Stage 

Poznań, Wydział Fizyki UAM, 16 i 17 września 2016 r.

 

Otwarcie festiwalu w Auditorium Maximum: 16 września 2016 roku - godz. 900

GODZINA

TYTUŁ DEMONSTRACJI

SZKOŁA/OPIEKUN GRUPY

KIEROWNIK ZESPOŁU

SKŁAD ZESPOŁU

16. IX. 2016
piątek

Demonstracje   -   Auditorium Maximum

9:30 - 9:45

Kilka ciekawych doświadczeń z wodą

Wydział Fizyki Technicznej 
Politechnika Poznańska
ul. Piotrowo 3
60-965 Poznań

Dr inż. Adam Buczek

Adam Buczek

Taras Zhezhera

9:45 - 10:00

Świetlne zabawy

Fundacja Einsteina
ul. Dobra 27
60-595 Poznań

Mgr inż. Jacek Bruździński

Jacek Bruździński

Kamila Bruździńska
Patryk Glinka

10:00 - 10:15

Magiczna moc rzodkiewki i aronii

II Liceum Ogólnokształcące 
im. Mikołaja Kopernika 
z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi
ul. Prusa 33
64-100 Leszno

Mgr Katarzyna Borowiak

Jagoda Maria Hofman

 10:15 - 10:30

Nie wiemy, ale w życiu stosujemy

Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego
Stowarzyszenie PARKOWIANKA
64- 608 Parkowo

Mgr Justyna Bartol-Baszczyńska

Joanna Działo

Monika Kukla
Wiktoria Korybalska
Dominik Rakowski
Jakub Kędziora
Miłosz Bejma
Cezary Binkowski
Agnieszka Penier
Jolanta Kukla
Dominik Bartol
 

10:30 - 10:45

Głośnik plazmowy plazma i jej niezwykłe własności

Zespół Szkół Ogólnokształcących
ul. Poznańska 11
63-100 Śrem

Mgr Dorota Cieślińska

Marcin Wachowiak

10:45 - 11:00

Doświadczenia z użyciem balonu

Publiczne Gimnazjum nr 1
ul. Warszawska 24
05-660 Warka

Mgr Adam Grześka

Piotr Pietrzak

Cezary Piekarniak
Dawid Matysiak
Michał Białoskórski

11:00 - 11:15

Wspólny problem człowieka i niedźwiedzi polarnych

Szkoła Podstawowa nr 88
ul. Swoboda 53
60-389 Poznań

Mgr Barbara Grześkiewicz

Barbara Grześkiewicz

Aleksandra Sobańska
Anna Łuczak
Filip Dzierzkiewicz
Damian Zajączkowski
Antoni Panieński
 

11:15 - 11:30

Detektywi na tropie odkrywanie chemicznych tajemnic

Zespół Szkół Ogólnokształcących
ul. Kościuszki 31
63-200 Jarocin

Mgr Wiesława Idziak

Ewa Peplińska

Natalia Garbarek
Laura Andrzejewska

11:30 - 11:45

Koncert fal dźwiękowych

Zespół Szkół Ogólnokształcących
ul. Kościuszki 31
63-200 Jarocin

Mgr Wiesława Idziak

Nikodem Walczak

Piotr Łowczowski

11:45 - 12:00

Chemiczna gra w kolory

Prywatne Gimnazjum nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcące
ul. Mickiewicza 3
64-600 Oborniki

Mgr inż. Danuta Jesiak

Dariusz Sobociński LO
Dawid Korybalski LO
Oskar Wleklak LO
Daniel Chudziak LO
Martyna Kubiak LO
Aleksander Cichy LO
Marcelina Bejma LO
Wiktoria Garbarz LO
Bianka Cieśla LO
Martyna Napierała gimnazjum
Aleksandra Wojtkowiak gimnazjum
Julia Frąckowiak gimnazjum
Ewelina Tyma gimnazjum
Malwina Nowak gimnazjum
Aleksandra Wcisło gimnazjum
 

12:00 - 12:15

Czy przedszkolak może unieść worek wypełniony powietrzem

Pierwsze Polsko - Angielskie Niepubliczne Przedszkole z Oddziałem Żłobkowym 
"Akademia Małych Odkrywców"
ul. Konieczyńskich 53
64-610 Rogoźno

Emilia Khan

Hanna Gaińska

Kamila Koroluk
Marta Kapczyńska
Natasza Lichowska
Mateusz Polcyn
Gabriel Franckowski
Igor Kopaniarz
Bartek Adamczewski
Jan Ciesielski
Kacper Kaczmarek
 

12:15 - 12:30

Poduszkowce wokół nas

I Liceum Ogólnokształcące
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1
64-100 Leszno

Mgr Małgorzata Sobczak

Dawid Makałowski

12.30 - 12:45

Tunel aerodynamiczny

I Liceum Ogólnokształcące
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1
64-100 Leszno

Mgr Małgorzata Sobczak

Kajetan Osiejewski

Kajetan Grypczyński
Daniel Kowalski

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Aula im. Prof. Sz. Szczeniowskiego

Dr Parminder Singh Sandhu, Dr Ravjeet Kour, Dr Aneta Mika, Prof. Wojciech Nawrocik - Comparison of Asian and European Science Education Systems

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum

Dr inż. Adam BuczekTaras Zhezhera - "Co można zrobić z powietrzem?"

15:00 - 15:15

O mądrych głupotach i dziwnych pomysłach

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Mickiewicza 4
62-650 Kłodawa

Mgr Magdalena Malicka

Magdalena Malicka

Kamil Langer
Michał Koligot
Maciej Zieliński
Mateusz Musiał
Lidia Pawlak
Klaudia Ferszt
Wiktoria Skrzypczak
Anita Urbaniak
Anita Kuśmierkiewicz
 

15:15 - 15:30

Użycie smartfona na lekcji fizyki

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
ul. Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski

Mgr Dariusz Maliszewski

Dariusz Maliszewski

Tomasz Płotkowski
Konrad Łaski

15:30 - 15:45

Rury Reicha

Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego
Chwiram 1, 78-600 Wałcz

Mgr Anetta Mamczarz

Anetta Mamczarz
Katarzyna Kurczewska

Zuzanna Sierpińska
Magdalena Bajor
Julia Jenda
Wiktoria Różańska
Justyna Bezhubka
Julia Żarnowska
Alicja Podgórska
Klaudia Dudzik
 

15:45 - 16:00

Siły magnetyczne

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki
ul. Nadodrzańska 4 
98-300 Wieluń

Mgr Zenona Stojecka

Paulina Załęcka

Bartosz Tobis

16:00 - 16:15

Projektowanie modeli obiektów latających

Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych
ul. Słowackiego 24
43-300 Bielsko-Biała

Mgr inż. Marek Myśliński

Arkadiusz Krzempek

Konrad Jurzak
Michał Kawiak

16:15 - 16:30

Dźwiganie ciężarów

Samorządowy Zespół Szkół Gimnazjum
im. Mikołaja Kopernika
ul. Chemików 8
57-250 Złoty Stok

Mgr Konstancja Nowakowska

Konstancja Nowakowska

Dawid Seweryn
Michał Andrejew
Jarosław Janiec
 

16:30 - 16:45

Bombkowa zabawa

I Liceum Ogólnokształcące 
im. Eugeniusza Romera
ul. Jana Pawła II 41
34-700 Rabka Zdrój

Mgr Beata Świder

Beata Świder

Paweł Kowalik
Maciej Szeląg
Michał Kądziołka
Anna Przybyło
Radosław Gałka
 

16:45 - 17:00

Optyka Schlierena

I Liceum Ogólnokształcące 
im. Eugeniusza Romera
ul. Jana Pawła II 41
34-700 Rabka Zdrój

Mgr Beata Świder

Beata Świder

Paweł Kowalik
Maciej Szeląg
Michał Kądziołka
Anna Przybyło
Radosław Gałka
 

17:00 - 17:15

Wodoodporność

III Liceum Ogólnokształcące 
im. Mikołaja Kopernika
ul. Kościuszki 10
62-800 Kalisz

Mgr Małgorzata Masłowska

Ada Barankiewicz

Jakub Pasternak
Jakub Kaczmarek
Dominik Krzysiak
Patrycja Kaczor
Filip Jabłoński
Stanisław Piaskowski
Zuzanna Napora
 

17:15 - 17:30

Chemiczno fizyczne zabawy z jajkiem

Społeczne Gimnazjum nr 2
im. Zbigniewa Herberta 
ul. Rejtana 7
42-202 Częstochowa

Mgr Dorota Stelmach

Anna Gorejowska
Jakub Wrotniak

Marcelina Otto
Katarzyna Borowicz
Agnieszka Mielczarek
Mateusz Zalasiński
 

19:00

Kolacja

16. IX. 2016
piątek

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE - AULA IM. PROF. SZ. SZCZENIOWSKIEGO

9:30 - 9:45

Pomiar zanieczyszczenia światłem nocnego nieba w pobliżu miasta Sulęcin

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza
ul. E. Plater 1
69-200 Sulęcin

Mgr inż. Jerzy Baranowski

Alicja Ciechocka

Klaudia Koczara

9:45 - 10:00

Obrazy malowane Słońcem

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza
ul. E. Plater 1
69-200 Sulęcin

Mgr inż. Jerzy Baranowski

Celina Ciecierska

10:00 - 10:15

Na tropach tajemniczego świata sygnałów radiowych

Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza
Objezierze 3, 
64-600 Oborniki

Mgr Kazimierz Paprzycki

Aneta Zygmunt

Wiktoria Pera
Franciszek Repczyński
Katarzyna Janaszczak
Jakub Kaszuba
Daniel Urban
Zuzanna Siedlik
 

 10:15 -10:30

Retrospekcja czyli reakcje odwracalne i nieodwracalne

II Liceum Ogólnokształcące 
im. Mieszka I
ul. H. Pobożnego 2
70-507 Szczecin

Mgr inż. Danuta Borek

Katarzyna Łoś

Alicja Lorenc, 
Joanna Kogut,
Aleksander Romaniuk
Aleksandra Sajko
 

10:30 - 10:45

Cykl życiowy modliszki

I Liceum Ogólnokształcące 
im. Bolesława Chrobrego
ul. 3 maja 7
43-200 Pszczyna

Mgr Cezary Filipiuk

Jakub Graca

10:45 - 11:00

Skrobia plastik przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące
im. Mikołaja Kopernika
z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi
ul. Prusa 33
64-100 Leszno

Mgr Anna Władkowska

Zofia Szlemp

Bernard Busz

11:00 - 11:15

Alergiczny sierściuch

II Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi 
im. Adama Mickiewicza
ul. Mickiewicza 32
76-200 Słupsk

Mgr Grażyna Linder

Julia Grochulska

11:15 - 11:30

Strącony z piedestału

II Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adama Mickiewicza
ul. Mickiewicza 32
76-200 Słupsk

Mgr Grażyna Linder

Zofia Ziemba

11:30 - 11:45

Projekty uczniowskie z termodynamiki

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
ul. Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski

Mgr Dariusz Maliszewski

Dariusz Maliszewski

Jakub Jakiel
Krystian Szefer

11:45 - 12:00

Astrofotografia amatorska

VI Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Jagiellońska 41
70-382 Szczecin

Dr Aneta Mika

Bartłomiej Prowans

12:00 - 12:15

Jak w kuchni wykonać ogniwo

Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych
ul. Słowackiego 24
43-300 Bielsko-Biała

Mgr inż. Marek Myśliński

Arkadiusz Krzempek
 

Mateusz Krzempek
Michał Kubaczka

12:15 - 12:30

Ciąg kominowy

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki
ul. Nadodrzańska 4
98-300 Wieluń

Mgr Zenona Stojecka

Bartłomiej Forenc

Wojciech Boman

12.30 - 12:45

Fuzja termojądrowa na Ziemi

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki
ul. Nadodrzańska 4
98-300 Wieluń

Mgr Zenona Stojecka

Dominika Bezulska

Jakub Komar

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Aula im. Prof. Sz. Szczeniowskiego

Dr Parminder Singh Sandhu, Dr Ravjeet Kour, Dr Aneta Mika, Prof. Wojciech Nawrocik - Comparison of Asian and European Science Education Systems

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum

Dr inż. Adam BuczekTaras Zhezhera - "Co można zrobić z powietrzem?"

15:00 - 15:15

Wielki wystrzał

Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego
ul. II Armii Wojska Polskiego 1
64-610 Rogoźno

Mgr Justyna Bartol-Baszczyńska

Artur Mielke

Roksana Henkelman
Bartosz Łoboziak
Mateusz Magdziasz
Jakub Mułek
Filip Jaskólski
Michał Nowakowski
Hubert Pawłowski
 

15:15 - 15:30

Promieniowanie jądrowe. Korzyści i ryzyko

I Liceum Ogólnokształcące 
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1
64-100 Leszno

Mgr Małgorzata Sobczak

Dawid Apolinarski

Jakub Grześkowiak
Kacper Kubiak

15:30 - 15:45

Dźwięki i drgania szkodliwe dla człowieka

Gimnazjum nr 2
im. Wincentego Janasa
ul. Sprusa 4 
41-700 Ruda Śląska

Mgr Barbara Szymańska-Markowska
Mgr Ewa Waszewska

Maria Kaiser

Wiktoria Nowak

15:45 - 16:00

Szkolny model mikroskopu sił magnetycznych czyli MFM w ZSCL

Zespół Szkół
ul. 3 Maja 42
44-230 Czerwionka-Leszczyny

Mgr Małgorzata Szymura

Agnieszka Sasiela

Mateusz Miszka
Mateusz Szaboń
Wiktoria Fizia
Justyna Meka
 

16:00 - 16:15

Podkręcona piłka

I Liceum Ogólnokształcące 
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1
64-100 Leszno

Mgr Zbigniew Trzmiel

Maksymilian Bela

Maciej Król

16:15 - 16:30

Sen

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące
im. Zbigniewa Herberta 
ul. Rejtana 7
42-200 Częstochowa

Mgr Teresa Wróbel

Maciej Kuczyński

16:30 - 16:45

Mój mikroświat

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące
im. Zbigniewa Herberta 
ul. Rejtana 7
42-200 Częstochowa

Mgr Teresa Wróbel

Tomasz Wróbel
uczeń Szkoły Podstawowej
nr 24 im. J.M. Szancera
w Częstochowie

19:00

Kolacja

17. IX. 2016
sobota

PRZEDSTAWIENIA - AUDITORIUM MAXIMUM

9:00 - 9:30

Brzydotę pańskiego krawata można wytłumaczyć matematycznie

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3
ul. Powstańców Wielkopolskich 3
61-895 Poznań

Dr Sylwia Idziak

Natalia Herus

Sonia Wójcik, 
Jolanta Stamburska,
Natalia Herós, 
Aleksander Michalak, 
Zuzanna Tomidaj,
Maciej Złoczewski, 
Daniel Dreścik, 
Jakub Ludwiczak, 
Maciej Książkiewicz, 
Bartosz Klawittek, 
Alicja Kozak, 
Michał Wojciechowski, 
Patrycja Szymańska, 
Julia Kowalik, 
Jarosław Kallas
 

9:30 - 10:00

Dotknąć nieba

Gimnazjum im. Prof. Stanisława Kielicha
Borowo 76
64-020 Czempiń


Mgr Urszula Grabowska

Urszula Grabowska

Ewa Wegner
Kornelia Szymańska
Maciej Krzyżostaniak
Nikolas Szwargot
Mikołaj Zapłata
Adam Nowak
Kacper Oleszak
Bartosz Rodewald
Mateusz Grypczyński
 

10:00 - 10:30

To nasz cudowny świat

Liceum Ogólnokształcące
im. Stanisława Wyspiańskiego
ul. Mickiewicza 3
64-610 Oborniki

Mgr inż. Danuta Jesiak

Dariusz Sobociński

Dawid Korybalski
Mateusz Wolski
Gabriela Borowiak
Zuzanna Borowiak
Martyna Kubiak
Monika Ratajczak
Marcelina Bejma
Aleksandra Sadowska
Wiktoria Garbarz
 

10:30 - 11:00

Mały Książe w świecie nauki

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące
im. Zbigniewa Herberta
ul. Rejtana 7
42-200 Częstochowa

Mgr Teresa Wróbel

Jakub Rządkowski

Michał Karbownik
Marta Wróbel
Maciej Kuczyński
Krzysztof Kumka
Marek Sztuka
Jadwiga Wróbel
Julia Owczarek
Emanuela Szczygłowska
oraz Tomasz Wróbel
uczeń Szkoły Podstawowej nr 24 im. J.M. Szancera
w Częstochowie 
 

11:00 - 11:30

Cyrkowe show

Samorządowy Zespół Szkół Gimnazjum
im. Mikołaja Kopernika
ul. Chemików 8
57-250 Złoty Stok

Mgr Konstancja Nowakowska

Konstancja Nowakowska

Gabriela Pluciak
Julia Janiczek
Dawid Seweryn
Jarosław Kawa
Michał Andrejew
Jarosław Janiec
Stanisław Pluciak
Jędrzej Krzywonos
Krzysztof Marynowski
 

11:30 - 12:00

Fizyk w kuchni

Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mieszka I
ul. Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście

Mgr Ewa Pater

Marcin Gapiński

Adam Chudzyński
Katarzyna Kulka
Wojciech Walczyna
Kamil Kiraga
Daniel Jabłoński
Sebastian Matysik
Wiktoria Czarnecka
 

12:00 - 12:30

Nie zadzieraj z maszynami prostymi

Społeczne Gimnazjum nr 2
im. Zbigniewa Herberta
ul. Rejtana 7
42-202 Częstochowa

Mgr Dorota Stelmach

Anna Gorejowska
Katarzyna Borowicz

Marcelina Otto
Agnieszka Mielczarek
Jakub Wrotniak
Mateusz Zalasiński
Jakub Kubicki
Milena Bednarczyk
Szymon Grabczyk
Emanuel Skrobisz
Mikołaj Trębski
 

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Aula im. Prof. Sz. Szczeniowskiego

Mgr Maria Dobkowska, mgr Zbigniew Trzmiel - iStage3 – Piłka nożna w nauczaniu przedmiotów ścisłych

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum

Mgr Rafał Wojtyniak - Wykład z pokazami o dronach i ich zastosowaniach

17. IX. 2016
sobota

DEMONSTRACJE - AULA IM. PROF. SZ. SZCZENIOWSKIEGO

9:00 - 9:15

Obwody elektryczne

Po zakończeniu demonstracji - na stoisku przed aulą - prezentacja własnego sprzętu i jego pozostałych edukacyjnych zastosowań

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5
im. Gen. Jakuba Jasińskiego
ul Grochowa 13
53-523 Wrocław

Mgr Dobromiła Szczepaniak

Dr Wojciech Gańcza

Jakub Kowalik
Sara Kotulska
Szymon Czartoryski
Karolina Wieczorek
Anna Terlecka
Przemysław Paździerkiewicz
Konrad Pijanowski
Aleksandra Kuśmierska
Maria Jeleń
 

9:15 - 9:30

Jak wygenerować energię

Gimnazjum nr 2 
im. Wincentego Janasa
ul. Sprusa 4 
41-700 Ruda Śląska

Mgr Barbara Szymańska-Markowska

Mgr Ewa Waszewska

Klaudia Rzepka

Martyna Skórka

9:30 - 9:45

Podróż tajemniczych ładunków w kapryśnym polu

Zespół Szkół 
ul. 3 Maja 42
44-230 Czerwionka-Leszczyny

Mgr Małgorzata Szymura

Mateusz Szaboń

Mateusz Miszka
Grzegorz Finkielman
Agnieszka Sasiela
 

9:45 - 10:00

Krzywoliniowy bieg światła w cieczy i ciele stałym

Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mieszka I 
ul. Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście

Mgr Ewa Pater

Sebastian Matysik

Marcin Gapiński
Adam Chudzyński
 

10:00 - 10:15

Młody fizyk z deskorolką

Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mieszka I
ul. Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście

Mgr Ewa Pater

Aneta Stokowska
Małgorzata Komorowska

Bartosz Pater
Urszula Stokowska
uczniowie 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 
im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu

 10:15 - 10:30

Granica dwóch światów. Fizyka napięcia powierzchniowego

Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Konopnickiej 28
47-480 Pietrowice Wielkie

Mgr Jan Tokar

Krzysztof Żerebecki

Mateusz Błachut
Szymon Kocur
Michael Stanke
 

10:30 - 10:45

Srebrne fraktale

I Liceum Ogólnokształcące
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1
64-100 Leszno

Mgr Marzena Trybuszewska

Iwona Skrzypczak

Joanna Muszkieta

10:45 - 11:00

Flubber superlepka ciecz

I Liceum Ogólnokształcące 
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1
64-100 Leszno

Mgr Marzena Trybuszewska

Filip Gil

Katarzyna Kędzia

11:00 - 11:15

W krainie dźwięku

Zespół Szkół nr 1
ul. Młodzieży Polskiej 9
70-774 Szczecin

Mgr Agata Kuźbik

Agata Kuźbik

Łukasz Wyka
Konrad Żyła
Paulina Kuska
Paulina Dziubak
Zuzanna Machnij
Ewa Jusiuk
Sandra Gulbinowicz
Nikola Lutz
 

11:15 - 11:30

Chemia plus fizyka lepsza niż matematyka

II Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adama Mickiewicza
ul. Mickiewicza 32
76-200 Słupsk

Mgr Grażyna Linder
Mgr Anna Domańska

Bartłomiej Cytlau

Jakub Kluczewski

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Aula im. Prof. Sz. Szczeniowskiego

Mgr Maria Dobkowska, mgr Zbigniew Trzmiel - iStage3 – Piłka nożna w nauczaniu przedmiotów ścisłych

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum

Mgr Rafał Wojtyniak - Wykład z pokazami o dronach i ich zastosowaniach

16:00

Zakończenie festiwalu, wręczenie dyplomów   -   Auditorium Maximum

17:00

Kolacja

 

16 i 17 września 2016 roku w czasie trwania Festiwalu można będzie oglądać

 

WYSTAWY:

Świat przed erą cyfrową

autor: Nicola Marras z Włoch Układ Słoneczny - model układu, multimedialne

 

POKAZY:

    1. Oblicza Księżyca - zdjęcia Księżyca oraz jego kraterów

wykonane przez uczniów przygotowane przez Zespół: Mgr Adam Grześka, Piotr Pietrzak oraz uczniowie: Patryk Glinka, Cezary Piekarniak, Dawid Matysiak, Michał Białoskórski z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce

oraz

  1. Planetarium

zbudowane przez Zespół: Dr Mirosław Brozis, Klaudia Jaworska, Jakub Kozieł, Szymon Orłowicz, Adriana Kapiszka, Kamil Świderski, Piotr Krasnoborski, Patrycja Miotk, Sławomir Walendziak
z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku

 

SPONSORZY SONS7


Finansowane w ramach umowy 777/P-DUN/2016  
ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 
przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

PATRONI MEDIALNI SONS7