NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - Science on Stage

25 Lis

Otwarte Wielkopolskie Seminarium Nauczycielskie

Szanowni Państwo,

Krajowy Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie” serdecznie zaprasza nauczycieli na Otwarte Wielkopolskie Seminarium Nauczycielskie „Inspiracje i innowacje w metodyce nauczania przedmiotów przyrodniczych” – podsumowanie 10. Europejskiego Festiwalu Science on Stage, motto: „Inventing the Future of Science Education”, Kölcsey Convention Centre, Debrecen 2017. Seminarium odbędzie się w sobotę dnia 25.11.2017, w Audytorium im. prof. A. Piekary Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza (ul. Umultowska 85, 61-614 Poznań).

W ramach seminarium członkowie polskiej delegacji na tegoroczny europejski festiwal zapoznają słuchaczy z innowacyjnymi metodami nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych z kraju i ze świata. Po każdym wystąpieniu przewidziany jest czas na pytania i dyskusję. Słuchaczom wydamy stosowne certyfikaty uczestnictwa.

Chcemy też poinformować jak najszersze grono nauczycieli o dostępności opisów projektów prezentowanych na festiwalach krajowych i europejskich oraz o zbudowanej na bazie tych festiwali ogromnej platformie wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i współpracy.

Szczegółowy program seminarium znajduje się na stronie http://sons.amu.edu.pl/