Projekt "Wiatrakowy zawrót głowy" na etapie krajowym w 2021 roku zaprezentowany przez zespół uczniów: Mateusz Mielnik, Jan Seweryn, Tymoteusz Trzewiczek, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Złotym Stoku, przygotowany pod opieką nauczycieli: mgr Konstancja Nowakowska, mgr Gabriela Pluciak, mgr Zofia Ruszkowska, który pod nazwą "Dizziness from the windmill" na 12. Europejskim Festiwalu "Science on Stage" w Pradze, 24-27.03.2022, zaprezentowała mgr Gabriela Pluciak wspierana przez mgr Konstancję Nowakowską otrzymał jedną spośród siedmiu przyznanych tam nagród, w kategorii "Diversity in STEM Education" (Różnorodność w nauczaniu STEM).
Natomiast projekt "Świeczka i jej (nad)zwyczajny płomień", na etapie krajowym w 2021 roku zaprezentowany przez zespół uczniów: Oliwia Morga i Igor Podgórniak, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu, przygotowany pod opieką mgr Zenony Stojeckiej, został wyróżniony do prezentacji przez mgr Zenonę Stojecką na warsztatach 12. Europejskiego Festiwalu "Science on Stage", których łącznie odbyły się 22 przy proponujących je delegacjach z 34 krajów.
Oficjalne informacje dostępne są na portalu projektu "Science on Stage" (https://www.science-on-stage.eu/news/europes-best-teaching-projects-stem-education?fbclid=IwAR1nfztoiJNl4thpJNoDJE9s4BPJT-kmVfszkSPdDbgalltkcB8pCnykeOw).
Gratulujemy!
Science on Stage Europe jest organizacją non-profit, założoną w 2000 roku. Co dwa lata gromadzi nauczycieli (pasjonatówi i entuzjastów) przedmiotów ścisłych z całej Europy (z ponad 30 krajów), aby wymieniać najlepsze pomysły i koncepcje nauczania. Każda edycja Science on Stage odbywa się w innym kraju i jest zwieńczeniem wydarzeń krajowych w krajach uczestniczących.
W 2019 roku Europejski Festiwal będzie gościć w Portugalii w Cascais.
Copyright © 2014-2020 NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - SCIENCE ON STAGE.
Webdesign M&J Latosińskie. All rights reserved. Polityka prywatności. | Deklaracja dostępności