NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - Science on Stage

POLSKA STRONA EUROPEJSKIEJ SIECI


11. Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie
Wydział Fizyki UAM, Poznań, 21-22 września 2018 r.

„Podniesienie jakości edukacji przyrodniczej, matematycznej i informatycznej”

Komunikat nr 2

Szanowni Państwo, Kierownicy grup festiwalowych,

Już wkrótce spotkamy się na 11. Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”, który odbywać się będzie w dniach 21 i 22 września 2018 r. na Wydziale Fizyki UAM. Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w piątek 21 września o godzinie 9:00 w Auditorium Maximum z transmisją do obydwu Audytoriów im. prof. A. Piekary i S. Szczeniowskiego w Collegium Physicum przy ulicy Umultowskiej 85 na kampusie UAM. O godzinie 9:30 rozpoczną się wystąpienia wg przekazanego Państwu wcześniej programu zamieszczonego na stronie internetowej http://sons.amu.edu.pl/.

Zakwaterowanie uczestników spoza Poznania i najbliższych okolic przygotowane jest w domu studenckim Jowita przy ulicy Zwierzynieckiej 7 (koszty tych noclegów ponoszą organizatorzy), obok ronda Kaponiera przy hotelu Sheraton, w odległości około 15 minut drogi pieszej od dworca kolejowego PKP Poznań Główny. Podane przez Państwa terminy zakwaterowania grup w DS Jowita i liczba członków grupy są dostępne na naszej stronie internetowej. Zwiększanie liczby członków grupy jest już niemożliwe.

Te grupy, które przyjadą do Poznania już w czwartek 20 września proszone są o pojawienie się Sekretariacie festiwalu w Collegium Physicum w godzinach od 16:00 do 19:00 w celu zarejestrowania się, sprawdzenia listy nazwisk w składzie grupy, odebrania materiałów informacyjnych, ewentualne pozostawienie w garderobie sprzętu potrzebnego do występów, sprawdzenia kompatybilności swoich nagrań komputerowych ze sprzętem komputerowym Wydziału. Grupy, które pojawią się w Poznaniu w piątek lub w sobotę proszone są o dokonanie w Sekretariacie, który będzie czynny już od godziny 8:00.

Śniadania dla zakwaterowanych w DS„Jowita” uczestników festiwalu (tylko dla nich) wydawane będą w DS „Jowita” od godziny 7:00 zarówno w piątek jak i w sobotę. Koszty tych śniadań również ponoszą organizatorzy. Bardzo prosimy o wczesne zejście na śniadanie ze względu na konieczność obsługi w krótkim czasie dużej liczby uczestników festiwalu. Podane w programie festiwalu obiady i kolacje (dla wszystkich uczestników festiwalu) serwowane będą w Collegium Physicum również na koszt organizatorów.

Przypominamy Państwu Kierownikom zespołów, że ze względu na bardzo napięty program przewodniczący jury będą bezwzględnie przestrzegać czasu trwania występów tj. 15 minut dla demonstracji zjawisk i prezentacji multimedialnych i 30 minut dla działań artystycznych (głównie przedstawień). Czas ten liczy się od momentu rozpoczęcia na scenie przygotowania do występu do chwili opuszczenia sceny i usunięcia rekwizytów. Bardzo proszę Państwa Kierowników o przygotowanie swoich grup do występów na korytarzu przed wejściem do Auditorium Maximum i przestrzegania czasu występów. Tym bardziej, ze w tym roku mamy rekordową obsadę.

Festiwal jest miejscem spotkania nauczycieli i uczniów, wzajemnego poznawanie się i nawiązywania kontaktów. Dlatego bardzo prosimy o obecność grup uczestników w Collegium Physicum podczas całego festiwalu. Informacje o dojazdach środkami komunikacji miejskiej na Kampus UAM można znaleźć na naszej stronie (http://sons.amu.edu.pl/sons/mapka-dojazdowa). Przyjeżdżającym na kampus UAM tramwajami radzimy dojechać do ostatniego przystanku Os. Sobieskiego i następnie pieszo dojść do Collegium Physicum (spacer około 12 minut).

Podjeżdżający autobusem nr 98 powinni wysiąść na przystanku UAM kampus, odległym o 100 metrów od Collegium Physicum, lub najlepiej UAM Wydział Fizyki, gdy autobus wjeżdża na kampus, co trzeba sprawdzić w rozkładzie jazdy lub o to zapytać.

Ewentualne pytania dotyczące organizacji festiwalu prosimy kierować na adresy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – sekretariat festiwalu – mgr Małgorzata Obiała
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 5031 (lub komórka 692 742 364) – przewodniczący KKO – prof. Grzegorz Musiał
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 5169 (lub komórka 694 383 022) – członek KKO – prof. Wojciech Nawrocik

Do zobaczenia w Poznaniu
Krajowy Komitet Organizacyjny

Komunikat nr 1

ORGANIZATORZY 

    wfuam


PATRONAT HONOROWY
minister

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

 

logo 25-lecie FRSE znak podstawowy RGBFestiwal jest finansowany ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
w ramach programu wspierania edukacji przyrodniczej, ścisłej i zawodowej

 

 

Niekonwencjonalne metody podnoszące jakość edukacji i poznawania przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki na start!

Science on Stage Polska zaprasza do udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rejestracja do: 27.05.2018 poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie sons.amu.edu.pl.

Krajowy Komitet Organizacyjny (KKO) informuje, że zgodnie z wieloletnią tradycją kolejny 11. Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie (krajowy etap Europejskiego Festiwalu Science on Stage) odbędzie się na Wydziale Fizyki UAM w dniach 21 i 22 września 2018. Do udziału w festiwalu zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli nauk przyrodniczych (fizyki, chemii, biologii, geografii, matematyki i informatyki) ze szkół wszystkich typów oraz popularyzatorów, jak też dydaktyków tych nauk z wyższych uczelni z całej Polski. Nauczycieli prezentujących swoje projekty zapraszamy wraz z uczniami.

 

Zapewniamy posiłki podczas festiwalu i noclegi uczestnikom z odległych miejscowości (koszty ponoszą organizatorzy).

 

CELE FESTIWALU

 •  ukazanie wkładu nauk przyrodniczych, matematyki i informatyki w budowanie wiedzy społeczeństwa o otaczającym nas świecie i upowszechnianie rezultatów tych nauk,
 •  uświadomienie uczestnikom festiwalu roli nauk przyrodniczych, matematyki i informatyki w rozwoju nowoczesnych technologii,
 •  zaprezentowanie innowacyjnych sposobów nauczania, wymiana doświadczeń i nawiązywanie współpracy między nauczycielami,
 •  zademonstrowanie ciekawych i kreatywnych działań uczniów w zakresie zdobywania wiedzy z dziedziny przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki.

 

KATEGORIE KONKURSOWE

 •  demonstracje zjawisk,
 •  działania artystyczne związane z naukami przyrodniczymi (przedstawienia teatralne, kompozycje muzyczne, fotografie, rysunki, wiersze itp.),
 •  prezentacje multimedialne dotyczące osiągnięć nauk przyrodniczych, matematyki i informatyki,
 •  najwyżej będą oceniane prezentacje będące ilustracją własnych projektów uczniów.

 

DOBRY PROJEKT

 •  promuje zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi, matematycznymi i informatycznymi,
 •  odnosi się do życia codziennego,
 •  ma trwały efekt,
 •  jest wykonalny w codziennym życiu szkolnym i pociąga rozsądne wydatki,
 •  promuje uczenie się oparte na dociekaniu,
 • uwaga: relacje z poprzednich festiwali są w zakładce „poprzednie edycje”.

 

PODNOSZENIE KWALIFIKACJI NAUCZYCIELI

 •  warsztaty dla nauczycieli (z możliwością uzyskania certyfikatu uczestnictwa),
 •  prezentacje „na scenie” przedstawione przez zagranicznych gości.

 

REJESTRACJA

 • Zgłoszenia udziału i propozycji wystąpień na festiwalu prosimy przesyłać do dnia27.05.2018 drogą elektroniczną przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na portalu festiwalu (http://sons.amu.edu.pl/, zakładka „zgłoszenia”).
 • Pytania prosimy kierować emailem do mgr Małgorzaty Obiały (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Sekretarz Biura Festiwalu.
 • KKO ogłosi listę projektów zakwalifikowanych do udziału w festiwalu do dn. 10.06.2018
 • Szkoła może zgłosić projekty w każdej z konkursowych kategorii, ale całkowita liczba jej uczestników nie powinna przekroczyć 10 osób.

 

Kolejny 11. Europejski Festiwal Science on Stage odbędzie się w dniach 31.10.-3.11.2019 w Cascais (Portugalia). Grupa polskich delegatów na ten festiwal liczyć będzie co najmniej 12 nauczycieli wyłonionych przez KKO głównie spośród laureatów festiwalu w Poznaniu. Zapraszamy do udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie.

Życzymy dobrych projektów i zakwalifikowania się na Europejski Festiwal Science on Stage!

 

 

PARTNERZY
11. Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”

             

 

 

SPONSORZY  
                        Pasco IRS

 

 

PATRONAT MEDIALNY

   

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

      
    
    

 

 


29 czerwca do 2 lipca 2017

 


 

 

ulotka-sons