NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - Science on Stage

POLSKA STRONA EUROPEJSKIEJ SIECI

PARTNERZY
Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7”

PATRONAT HONOROWY

PROTOKÓŁ

 z posiedzenia Jury Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7”

Poznań, dnia 17 września 2016 r.

 

Szanowni Państwo,

W dniach 16 i 17 września 2016 roku w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7” zaprezentowano 33 demonstracje, 7 przedstawień  i przedstawiono 20 prezentacji multimedialnych.

 

Jury oceniające DEMONSTRACJE obradowało w składzie:

        1. dr Jerzy Jarosz, Instytut Fizyki Uniwersytet Śląski –przewodniczący
        2. prof. Zdzisław Błaszczak, Wydział Fizyki UAM
        3. dr Krzysztof Karpierz, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski
        4. mgr Mirosław Łoś, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
        5. dr Aneta Mika, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Szczecinie

i na odbytym w dniu 17 września 2016 r. posiedzeniu postanowiło przyznać:

 

1. miejsce zespołowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

w składzie: Paulina Załęcka, Bartosz Tobis

opiekun: mgr Zenona Stojecka

za demonstacje pt. „Siły magnetyczne”

2. miejsce zespołowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju

w składzie: Paweł Kowalik, Maciej Szeląg, Michał Kądziołka, Anna Przybyło, Radosław Gałka

opiekun: mgr Beata Świder

za demonstracje pt. „Bombkowa zabawa”


3. miejsce ex aequo zespołowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie

w składzie: Iwona Skrzypczak, Joanna Muszkieta

opiekun: mgr Marzena Trybuszewska

za demonstracje pt. „Srebrne fraktale”

3. miejsce ex aequo zespołowi z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu

w składzie: Ada Barankiewicz, Jakub Pasternak, Jakub Kaczmarek, Dominik Krzysiak, Patrycja Kaczor, Filip Jabłoński, Stanisław Piaskowski, Zuzanna Napora

opiekun: mgr Małgorzata Masłowska

za demonstracje pt. „Wodoodporność”

Wyróżnienia:

– zespołowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie

w składzie: Natalia Garbarek, Laura Andrzejewska

opiekun: mgr Wiesława Idziak, mgr Ewa Peplińska

za demonstracje pt. „Detektywi na tropie odkrywanie chemicznych tajemnic”

– zespołowi z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsko-Białej

w składzie: Konrad Jurzak, Michał Kawiak

opiekun: : mgr inż. Marek Myśliński, mgr inż. Arkadiusz Krzempek

za demonstracje pt. „Projektowanie modeli obiektów latających”

– zespołowi z Samorządowego Zespołu Szkół Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Złotym Stoku

w składzie: Dawid Seweryn, Michał Andrejew, Jarosław Janiec

opiekun: mgr Konstancja Nowakowska

za demonstracje pt. „Dźwiganie ciężarów”

– zespołowi z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce

w składzie: Cezary Piekarniak, Dawid Matysiak, Michał Białoskórski

opiekun: : mgr Adam Grześka, mgr Piotr Pietrzak

za demonstracje pt. „Doświadczenia z użyciem balonu”


Wyróżnienie specjalne dla najmłodszych uczestników:

– zespołowi z Pierwszego Polsko - Angielskiego Niepublicznego Przedszkola z Oddziałem Żłobkowym "Akademia Małych Odkrywców" w Rogoźnie

w składzie: Hanna Gaińska, Kamila Koroluk, Marta Kapczyńska, Natasza Lichowska, Mateusz Polcyn, Gabriel Franckowski, Igor Kopaniarz, Bartek Adamczewski, Jan Ciesielski, Kacper Kaczmarek

opiekun: : Emilia Khan

za demonstracje pt. „Czy przedszkolak może unieść worek wypełniony powietrzem”

 

Jury postanowiło także przyznać

NAGRODĘ SPECJALNĄ FESTIWALU ufundowaną przez Fundację Zaawansowanych Technologii E(X)PLORY:

Marcinowi Wachowiakowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie

za demonstrację pt. "Głośnik plazmowy - plazma i jej niezwykłe własności"

przygotowaną pod opieką mgr Doroty Cieślińskiej

oraz

NAGRODĘ SPECJALNĄ ufundowaną przez "JACEK LEGENDZIEWICZ JORDAN GROUP"

w postaci vouchera na pobyt na wydłużony weekend w Krakowie, uczestnictwo w "LEKCJI MATEMATYKI i FIZYKI w STARYM KRAKOWIE”, obejmujący nocleg i wyżywienie

zespołowi w składzie: mgr Łukasz Wyka, Konrad Żyła, Paulina Kuska, Paulina Dziubak, Zuzanna Machnij, Ewa Jusiuk, Sandra Gulbinowicz, Nikola Lutz z Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinie

za demonstrację pt. "W krainie dźwięku"

przygotowaną pod opieką mgr Agaty Kuźbik

 

Jury oceniające PRZEDSTAWIENIA obradowało w składzie:

            1. mgr Maria Dobkowska, ZG PTF – przewodnicząca
            2. dr Zofia Gołąb-Meyer, Instytut Fizyki Uniwersytet Jagielloński
            3. prof. Michał Kurzyński, Wydział Fizyki UAM 
            4. dr Aneta Szczygielska, Instytut Fizyki Uniwersytet Śląski
            5. mgr Agata Zięba-Warcholak, I LO im. J.Słowackiego w Przemyślu

i na odbytym w dniu 17 września 2016 r. posiedzeniu postanowiło przyznać:

1. miejsce zespołowi z Samorządowego Zespołu Szkół Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Złotym Stoku

w składzie: Gabriela Pluciak, Julia Janiczek, Dawid Seweryn, Jarosław Kawa, Michał Andrejew, Jarosław Janiec, Stanisław Pluciak, Jędrzej Krzywonos, Krzysztof Marynowski

opiekun: mgr Konstancja Nowakowska

za przedstawienia pt. „Cyrkowe show”

2. miejsce (równorzędne) zespołowi z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie

w składzie: Jakub Rządkowski, Michał Karbownik, Marta Wróbel, Maciej Kuczyński, Krzysztof Kumka, Marek Sztuka, Jadwiga Wróbel, Julia Owczarek, Emanuela Szczygłowska i Tomasz Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. J.M Szancera w Częstochowie

opiekun: mgr Teresa Wróbel

za przedstawienie pt. „Mały Książe w świecie nauki”

2. miejsce (równorzędne) zespołowi z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Poznaniu

w składzie: mgr Sonia Wójcik, mgr Jolanta Stamburska, Natalia Herós, Aleksander Michalak, Zuzanna Tomidaj, Maciej Złoczewski, Daniel Dreścik, Jakub Ludwiczak, Maciej Książkiewicz, Bartosz Klawittek, Alicja Kozak, Michał Wojciechowski, Patrycja Szymańska, Julia Kowalik, Jarosław Kallas

opiekun: dr Sylwia Idziak

za przedstawienie pt. „Brzydotę pańskiego krawata można wytłumaczyć matematycznie”

Wyróżnienia:

– zespołowi ze Społecznego Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie

w składzie: mgr Anna Gorejowska, Katarzyna Borowicz, Marcelina Otto ,Agnieszka Mielczarek, Jakub Wrotniak, Mateusz Zalasiński, Jakub Kubicki, Milena Bednarczyk, Szymon Grabczyk, Emanuel Skrobisz, Mikołaj Trębski

opiekun: mgr Teresa Wróbel

za przedstawienie pt. „Nie zadzieraj z maszynami prostymi”

– zespołowi z Gimnazjum im. Prof. Stanisława Kielicha w Borowie

w składzie: Kornelia Szymańska, Maciej Krzyżostaniak, Nikolas Szwargot, Mikołaj Zapłata, Adam Nowak, Kacper Oleszak, Bartosz Rodewald, Mateusz Grypczyński

opiekunowie:  mgr Urszula Grabowska, mgr Ewa Wegner

za przedstawienie pt. „Dotknąć nieba”

 

Jury oceniające PREZENTACJE MULTIMEDIALNE obradowało w składzie:

        1. prof. Henryk Drozdowski, Wydział Fizyki UAM – przewodniczący
        2. doc. dr Jan Grabski, Wydział Fizyki Politechnika Warszawska
        3. mgr Kazimierz Paprzycki, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
        4. mgr Dobromiła Szczepaniak, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocławiu
        5. dr Józefina Turło, Instytut Fizyki UMK Toruń

i na odbytym w dniu 17 września 2016 r. posiedzeniu postanowiło przyznać:

1. miejsce Jakubowi Graca z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie

opiekun: mgr Cezary Filipiuk

za prezentację pt. „Cykl życiowy modliszki”


2. miejsce zespołowi z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu

w składzie: Aneta Zygmunt, Wiktoria Pera, Franciszek Repczyński, Katarzyna Janaszczak, Jakub Kaszuba, Daniel Urban, Zuzanna Siedlik

opiekun: mgr Kazimierz Paprzycki,

za prezentację pt. „Na tropach tajemniczego świata sygnałów radiowych”


3. miejsce Bartłomiejowi Prowans z  VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie

opiekun: dr Aneta Mika

za prezentację pt. „Astrofotografia amatorska”

Wyróżnienia:

– zespołowi z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie

w składzie: Zofia Szlemp, Bernard Busz

opiekun: mgr Anna Władkowska

za prezentację pt. „Skrobia plastik przyszłości”

– zespołowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

w składzie: Bartłomiej Forenc, Wojciech Boman

opiekun: mgr Zenona Stojecka

za prezentację pt. „Ciąg kominowy”

– Tomaszowi Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. J.M. Szancera w Częstochowie

opiekun: mgr Teresa Wróbel

za prezentację pt. „Mój mikroświat”

 

Członkowie Jury wyrazili uznanie dla wszystkich zespołów i ich opiekunów za przygotowanie i przedstawienie bardzo interesujących prac o dużej zawartości treści merytorycznych.

Przewodniczący Festiwalowego Jury
dr Jerzy Jarosz 
Instytut Fizyki Uniwersytet Śląski

 

 

PATRONI MEDIALNI SONS7