NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - Science on Stage

POLSKA STRONA EUROPEJSKIEJ SIECI

KRAJOWY KOMITET ORGANIZACYJNY

Skład (od 1.01.2014r.) Krajowego Komitetu Organizacyjnego festiwali „Nauki Przyrodnicze na Scenie” i grupy Science on Stage Polska

Prof. Wojciech Nawrocik - UAM

team member1

Członek

Krajowego Komitetu Organizacyjnego,

poprzedni Przewodniczący KKO

Zakład Kryształów Molekularnych
Wydział Fizyki Uniwersytet im. A. Mickiewicza,
ul. Umultowska 85, 61-614 Poznań

url:

Profesor fizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1987-1990 był dyrektorem Instytutu Fizyki, w latach 1993-1999 dziekanem Wydziału Fizyki UAM. Dla studentów kierunku fizyka wykłada mechanikę i wstęp do fizyki fazy skondensowanej. Pracuje w Zakładzie Kryształów Molekularnych i zajmuje się badaniami struktury, dynamiki i przejść fazowych w układach molekularnych. Jest autorem ponad 30 publikacji naukowych. Przez wiele lat przebywał na stażach w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja). Współpracuje z wieloma uniwersytetami europejskimi. Jest członkiem międzynarodowej grupy EUPEN (European Network for Physics Education) zajmującej się nauczaniem fizyki w Europie.

Od roku 2000 jest także organizatorem europejskich konkursów Fizyka na Scenie i Nauki Przyrodnicze na Scenie na szczeblu ogólnopolskim. Profesor Wojciech Nawrocik pełni funkcję Przewodniczącego Krajowego Komitetu Science on Stage, a wcześniej Physics on Stage. Zawsze towarzyszy delegacjom reprezentującym Polskę na tych festiwalach. Należy do najlepszych i najbardziej lubianych wykładowców. Rokrocznie plasuje się na szczycie rankingu najlepszych wykładowców na Wydziale Fizyki UAM, a jego wykłady otwarte "Fizyka dla wszystkich", popularyzujące zarówno podstawy fizyki, jak i jej najnowsze osiągnięcia przyciągają tłumy i inspirują do pracy w zawodzie nauczyciela lub badacza fizyki.

Laureat IV edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez Serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Mgr Maria Dobkowska - ZG PTF