NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE - Science on Stage

POLSKA STRONA EUROPEJSKIEJ SIECI


11. Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie
Wydział Fizyki UAM, Poznań, 21-22 września 2018 r.

„Podniesienie jakości edukacji przyrodniczej, matematycznej i informatycznej”

11. Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie Wydział Fizyki UAM, Poznań, 21-22 września 2018 r. - komunikat

Szanowni Państwo, Kierownicy grup festiwalowych,

Już wkrótce spotkamy się na 11. Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”, który odbywać się będzie w dniach 21 i 22 września 2018 r. na Wydziale Fizyki UAM. Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w piątek 21 września o godzinie 9:00 w Auditorium Maximum z transmisją do obydwu Audytoriów im. prof. A. Piekary i S. Szczeniowskiego w Collegium Physicum przy ulicy Umultowskiej 85 na kampusie UAM. O godzinie 9:30 rozpoczną się wystąpienia wg przekazanego Państwu wcześniej programu zamieszczonego na stronie internetowej http://sons.amu.edu.pl/.

Zakwaterowanie uczestników spoza Poznania i najbliższych okolic przygotowane jest w domu studenckim Jowita przy ulicy Zwierzynieckiej 7 (koszty tych noclegów ponoszą organizatorzy), obok ronda Kaponiera przy hotelu Sheraton, w odległości około 15 minut drogi pieszej od dworca kolejowego PKP Poznań Główny. Podane przez Państwa terminy zakwaterowania grup w DS Jowita i liczba członków grupy są dostępne na naszej stronie internetowej. Zwiększanie liczby członków grupy jest już niemożliwe.

Te grupy, które przyjadą do Poznania już w czwartek 20 września proszone są o pojawienie się Sekretariacie festiwalu w Collegium Physicum w godzinach od 16:00 do 19:00 w celu zarejestrowania się, sprawdzenia listy nazwisk w składzie grupy, odebrania materiałów informacyjnych, ewentualne pozostawienie w garderobie sprzętu potrzebnego do występów, sprawdzenia kompatybilności swoich nagrań komputerowych ze sprzętem komputerowym Wydziału. Grupy, które pojawią się w Poznaniu w piątek lub w sobotę proszone są o dokonanie w Sekretariacie, który będzie czynny już od godziny 8:00.

Śniadania dla zakwaterowanych w DS„Jowita” uczestników festiwalu (tylko dla nich) wydawane będą w DS „Jowita” od godziny 7:00 zarówno w piątek jak i w sobotę. Koszty tych śniadań również ponoszą organizatorzy. Bardzo prosimy o wczesne zejście na śniadanie ze względu na konieczność obsługi w krótkim czasie dużej liczby uczestników festiwalu. Podane w programie festiwalu obiady i kolacje (dla wszystkich uczestników festiwalu) serwowane będą w Collegium Physicum również na koszt organizatorów.

Przypominamy Państwu Kierownikom zespołów, że ze względu na bardzo napięty program przewodniczący jury będą bezwzględnie przestrzegać czasu trwania występów tj. 15 minut dla demonstracji zjawisk i prezentacji multimedialnych i 30 minut dla działań artystycznych (głównie przedstawień). Czas ten liczy się od momentu rozpoczęcia na scenie przygotowania do występu do chwili opuszczenia sceny i usunięcia rekwizytów. Bardzo proszę Państwa Kierowników o przygotowanie swoich grup do występów na korytarzu przed wejściem do Auditorium Maximum i przestrzegania czasu występów. Tym bardziej, ze w tym roku mamy rekordową obsadę.

Festiwal jest miejscem spotkania nauczycieli i uczniów, wzajemnego poznawanie się i nawiązywania kontaktów. Dlatego bardzo prosimy o obecność grup uczestników w Collegium Physicum podczas całego festiwalu. Informacje o dojazdach środkami komunikacji miejskiej na Kampus UAM można znaleźć na naszej stronie (sons.amu.edu.pl/sons/mapka-dojazdowa). Przyjeżdżającym na kampus UAM tramwajami radzimy dojechać do ostatniego przystanku Os. Sobieskiego i następnie pieszo dojść do Collegium Physicum (spacer około 12 minut).

Podjeżdżający autobusem nr 98 powinni wysiąść na przystanku UAM kampus, odległym o 100 metrów od Collegium Physicum, lub najlepiej UAM Wydział Fizyki, gdy autobus wjeżdża na kampus, co trzeba sprawdzić w rozkładzie jazdy lub o to zapytać.

Ewentualne pytania dotyczące organizacji festiwalu prosimy kierować na adresy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – sekretariat festiwalu – mgr Małgorzata Obiała

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 5031 (lub komórka 692 742 364) – przewodniczący KKO – prof. Grzegorz Musiał

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 5169 (lub komórka 694 383 022) – członek KKO – prof. Wojciech Nawrocik

Do zobaczenia w Poznaniu
Krajowy Komitet Organizacyjny